امروزه تعمیر لپ تاپ اچ پی را افراد و مراکز زیادی انجام می دهند که برخی از این افراد به دلیل نداشتن تخصص و مهارت لازم باعث وارد کردن خسارت زیادی به مادربرد لپ تاپ اچ پی و سایر قطعات لپ تاپ می شوند و در نهایت ممکن است با ایجاد این خسارات دیگر لپ تاپ قادر به کار کردن نباشد و مادربرد بسوزد بنابراین بهتر است شما برای تعمیر یا تعویض دستگاه به نمایندگی های مجاز تعمیر لپ تاپ اچ پی مراجعه نمایید زیرا تعمیرات لپ تاپ اچ پی باید توسط فردی متخصص انجام گیرد تا بعد از تعمیر یا تعویض در نحوه کارکرد دستگاه اختلالی وارد نشود و علاوه بر این لپ تاپ دارای کیفیت سابق در نحوه عملکرد باشد.

اصول تعمیرات لپ تاپ اچ پی
اگر لپ تاپ شما در زمینه سخت افزاری یا نرم افزاری دارای مشکلات و خرابی هایی شده است می توانید برای تعمیرات لپ تاپ اچ پی به نمایندگی اچ پی سرویس (L.P.S) مراجعه کنید در این نمایندگی مجاز همکاران ما خدمات تخصصی را توسط بهترین و پیشرفته ترین تجهیزات و متخصصین برای عیب یابی ، تعمیر یا تعویض قطعات لپ تاپ به شما ارائه می دهند.

اصول تعمیرات لپ تاپ اچ پیاصول تعمیرات لپ تاپ اچ پی

تعمیرات لپ تاپ اچ پی را کجا انجام دهیم ؟
این سوال ممکن است در زمان خراب شدن دستگاه ذهن اکثر کاربران را به خود مشغول کند. توجه داشته باشید که برای تعمیرات لپ تاپ اچ پی به صورت اصولی باید به نمایندگی های مجاز مراجعه کنید زیرا این نمایندگی ها دارای گارانتی تعمیر و تعویض می باشند همچنین در صورتی که قطعه ای از دستگاه شما نیاز به تعمیر داشته باشد قطعه اصلی مورد نیاز دستگاه در نمایندگی به صورت اورجینال به فروش می رسد و در صورتی که شما اقدام به تعویض قطعه یا قطعاتی از دستگاه تان نمایید دیگر نگران کیفیت عملکرد دستگاه تان نخواهید بود.

نمایندگی قطعات لپ تاپ اچ پی
فروش قطعات لپ تاپ اچ پی یکی از انواع خدماتی است که اچ پی سرویس به مشتریان خود ارائه می دهد. قطعاتی که در فروشگاه L.P.S به فروش می رسند شامل موارد زیر می باشند :
• آداپتور لپ تاپ اچ پی
• باطری اورجینال لپ تاپ اچ پی
• انواع ال سی دی یا ال ای دی لپ تاپ اچ پی
• کیبورد لپ تاپ اچ پی
• قاب و لولای لپ تاپ اچ پی
• مادربرد لپ تاپ های اچ پی
• RAM و CPU لپ تاپ اچ پی
• درایو نوری لپ تاپ و …
توجه داشته باشید که همه قطعات لپ های اچ پی که در نمایندگی تعمیرات اچ پی سرویس به فروش می رسند اورجینال می باشند بنابراین اگر قطعه ای از لپ تاپ شما نیاز به تعویض دارد می توانید با خیالی آسوده دستگاه تان را به این مرکز تخصصی تعمیرات لپ تاپ hp اچ پی تحویل دهید تا کارشناسان بعد از عیب یابی دستگاه تان اقدام به تعویض قطعات آسیب دیده نمایند.

نمایندگی قطعات لپ تاپ اچ پینمایندگی قطعات لپ تاپ اچ پی

گارانتی اچ پی سرویس
گارانتی تعمیر یا تعویض قطعات لپ تاپ از اهمیت زیادی برخوردار می باشد بنابراین اگر شما تمایل دارید تعمیر دستگاه تان را همراه با گارانتی انجام دهید بهتر است به نمایندگی hp سرویس مراجعه نمایید زیرا همه خدماتی که در زمینه فروش و تعمیر لپ تاپ های hp از سوی این نمایندگی معتبر به کاربران ارائه داده می شود دارای گارانتی می باشند. گارانتی hp سرویس در زمینه تعویض و تعمیرات لپ تاپ اچ پی شامل موارد زیر می شود :
۱ – گارانتی و خدمات بعد از فروش محصولات و قطعات لپ تاپ اچ پی
۲ – گارانتی تعمیر و تعویض لپ تاپ اچ پی
۳ – گارانتی ارتقاء لپ تاپ اچ پی
توجه داشته باشید که تعمیرات لپ تاپ اچ پی در این نمایندگی شامل گارانتی معتبر و کتبی ۶ ماهه می باشد.

تعمیرات لپ تاپ اچ پی همراه با گارانتیتعمیرات لپ تاپ اچ پی همراه با گارانتی

سرویس لپ تاپ اچ پی
زمانی که سیستم دچار اختلال در نحوه عملکرد می شود باید سرویس لپ تاپ اچ پی انجام شود. در صورت بروز مشکلات زیر سرویس لپ تاپ hp ضروری است :
۱ – هنگ کردن لپ تاپ
۲ – Boot نشدن ویندوز
۳ – آبی شدن صفحه لپ تاپ(بلوپیج)
۴ – کم شدن نور لپ تاپ و …
سرویس لپ تاپ در نمایندگی hp سرویس توسط افرادی متخصص و با تجهیزات پیشرفته انجام می شود همچنین در این مرکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ hp اچ پی، سرویس کامل لپ تاپ در سه مرحله زیر انجام می شود :

• عیب یابی :
در این مرحله کارشناسان بعد از تحویل گرفتن لپ تاپ به دقت آن را مورد بررسی قرار می دهند تا مشکل پیش آمده را بدرستی شناسایی کنند. توجه داشته باشید که عیب یابی سیستم یکی از مهم ترین مراحل به شمار می رود و در صورتی که تعمیرکار در این مرحله کار خود را بدرستی انجام ندهد ممکن است مشکل دستگاه نیز به درستی تشخیص داده نشود و در نتیجه تعمیر لپ تاپ با خطا مواجه شود بنابراین بهتر است برای عیب یابی دقیق تر ، دستگاه تان را به نمایندگی مجاز تعمیر لپ تاپ hp تحویل دهید.

• تعمیرات سخت افزاری :
اگر قطعات دستگاه نظیر مادربرد ، کارت گرافیک ، ال سی دی و … دچار مشکل شده باشند این قطعات آسیب دیده با قطعه نو و اصلی تعویض می شوند. انواع تعمیرات سخت افزاری ارائه شده از سوی اچ پی سرویس عبارتند از :
• تعویض انواع چیپست
• تعمیر یا تعویض ال سی دی یا ال ای دی
• تعمیر فلورسنت و های ولتاژ مانیتور (LCD)
• تعمیر یا تعویض کارت مودم
• تعمیر یا تعویض کارت شبکه کابلی و کارت شبکه وایرلس
• تعمیر یا تعویض درایو نوری لپ تاپ
• تعمیر یا تعویض کیبورد لپ تاپ
• تعمیرات تاچ پد
• تعمیرات فینگرپرینت
• تعمیر یا تعویض فن لپ تاپ
• تعمیر یا تعویض مادربرد
• تعمیر یا تعویض لولای لپ تاپ
• برداشتن رمز سخت افزاری بایوس و …

تعمیرات لپ تاپ اچ پیتعمیرات لپ تاپ اچ پی

• تعمیرات نرم افزاری :
اگر برنامه ها و نرم افزارها دچار مشکل شده باشند یا سیستم ویروسی شده باشد خدمات نرم افزاری توسط افراد متخصص انجام می شود همچنین در این مرکز تخصصی تعمیرات لپ تاپ های hp برداشتن رمز نرم افزاری سیستم عامل نیز انجام می شود.

سرویس عمومی لپ تاپ اچ پی
علاوه بر سرویس تخصصی لپ تاپ در این مرکز سرویس عمومی لپ تاپ اچ پی نیز انجام می شود که سرویس عمومی شامل موارد زیر می باشد :
• خاک گیری،شستشو و روغن کاری فن لپ تاپ
• تعویض خمیر سیلیکون سی پی یو
• تعویض خمیر و پد سیلیکون GPU
• شستشوی پورت ها
• بررسی اتصالات داخلی نوت بوک و …
توجه داشته باشید که بعد از سرویس لپ تاپ اچ پی و رفع مشکلات دستگاه ، کارشناسان به تست لپ تاپ می پردازند و در صورتی که لپ تاپ مشکلی نداشته باشد آن را به کاربران تحویل می دهند.

بررسی هزینه تعمیر لپ تاپ اچ پی
برای تعیین هزینه تعمیر لپ تاپ باید همه قطعات دستگاه به دقت مورد بررسی قرار بگیرند و بر حسب نوع آسیبی که به قطعات وارد شده است هزینه تعمیر لپ تاپ اچ پی مشخص شود. عوامل زیر در تعیین هزینه تعمیرات لپ تاپ اچ پی تاثیرگذارند :
• نوع قطعه آسیب دیده
• تعمیر قطعه
• تعویض قطعه
• رفع مشکلات نرم افزاری
توجه داشته باشید که اگر مشکل لپ تاپ شما نرم افزاری باشد برای خدمات نرم افزاری لپ تاپ هزینه زیادی از کاربر دریافت نمی شود ولی اگر دستگاه نیاز به تعویض قطعات داشته باشد برای تعمیرات لپ تاپ اچ پی از کاربر هزینه بیشتری (طبق تعرفه اتحادیه فناوران) دریافت می گردد.

سرویس لپ تاپ اچ پیسرویس لپ تاپ اچ پی

تعویض چیپ گرافیک اچ پی
به واحد پردازش گرافیک چیپ گرافیک گفته می شود و وظیفه این قسمت انجام کارهای پردازشی کارت گرافیک می باشد. اگر در نحوه عملکرد چیپ گرافیک اختلال ایجاد شود مشکلات تصویری در لپ تاپ بوجود می آیند. در حالت کلی خرابی چیپ گرافیک مربوط به موارد زیر می شود :
۱ – صفحه نمایش قابلیت روشن شدن را دارد ولی تصویری روی آن نمایش داده نمی شود.
۲ – صفحه نمایش قابلیت روشن شدن را دارد ولی تصویر روی آن بهم ریخته می باشد.
۳ – صفحه نمایش قابلیت روشن شدن را دارد ولی تصویر تیره دیده می شود.
۴ – صفحه نمایش قابلیت روشن شدن را دارد و تصویر نیز به درستی نمایش داده می شود ولی بعد از گذشت مدت زمانی تصویر گیر می کند و در نتیجه دستگاه هنگ خواهد کرد.
۵ – صفحه نمایش قابلیت روشن شدن را دارد و تصویر نیز به درستی نمایش داده می شود ولی بعد از گذشت مدت زمانی تصویر خراب می شود.
۶ – صفحه نمایش را می توان روشن کرد ولی تصویر به رنگ آبی است.

چرا چیپ گرافیک دچار مشکل می شود ؟
دلایل زیادی باعث خراب شدن چیپ گرافیک می شوند که این دلایل عبارتند از :
۱ – داغ شدن بیش از اندازه سیستم
۲ – وجود اتصالی در مانیتور
۳ – خرابی فن
۴ – ریختن مایعات روی دستگاه
۵ – کار کردن بیش از اندازه با لپ تاپ
۶ – نصب و اجراء بازی ها با حجم زیاد روی سیستم
۷ – نوسانات برق

تعویض چیپ گرافیک اچ پیتعویض چیپ گرافیک اچ پی

روش هایی برای کاهش میزان خرابی چیپ گرافیک لپ تاپ اچ پی
بهترین روش برای جلوگیری از خراب شدن چیپ گرافیک توجه به دمای دستگاه و تمیز نگه داشتن لپ تاپ می باشد. بهتر است شما در زمان کار با لپ تاپ به دمای دستگاه توجه داشته باشید و همیشه دمای آن را در پایین ترین سطح نگه دارید تا به چیپ گرافیک آسیبی وارد نشود.
برای نگه داشتن دمای دستگاه در پایین ترین سطح می توانید در زمان کار با لپ تاپ آن را روی سطح صاف و بدون هیچگونه پرزی قرار دهید. توجه داشته باشید که قرار دادن لپ تاپ روی سطوحی شیشه ای ، فلزی و چوبی مناسب تر است.

نحوه تعویض چیپ گرافیک لپ تاپ hp
اگر لپ تاپ دارای کارت گرافیک باشد تعویض کارت گرافیک کار دشواری نمی باشد و به راحتی می توان دستگاه را باز کرد و کارت گرافیک قبلی را از دستگاه خارج کرد و کارت گرافیک جدید را جایگزین نمود ولی اگر لپ تاپ به جای کارت گرافیک دارای چیپ گرافیک باشد برای تعویض چیپ گرافیک اچ پی باید توسط دستگاه پیشرفته BGA MACHINE چیپ را از روی مادربرد جدا نمود و چیپ جدید را روی مادربرد جایگزین کرد که تعویض کارت گرافیک در این حالت دشوار می باشد و باید توسط فردی متخصص انجام شود. برای تعویض چیپ گرافیک می توانید به نمایندگی hp سرویس مراجعه نمایید که در این صورت واحد تعمیرات لپ تاپ اچ پی ، دستگاه را از شما تحویل می گیرند و بعد از بررسی دقیق در صورت نیاز فردی متخصص اقدام به تعویض چیپ گرافیک اچ پی می کند.

تعمیر لپ تاپ های اچ پیتعمیر لپ تاپ های اچ پی

تعویض مادربرد لپ تاپ اچ پی
یکی از مهم ترین قطعات اصلی لپ تاپ مادربرد می باشد و با توجه به اینکه همه قطعات مهم لپ تاپ روی مادربرد نصب می شوند به همین دلیل هرگونه خرابی در مادربرد باعث روشن نشدن سیستم و اختلال در کار سایر قطعات دستگاه می شود همچنین مادربرد دارای اجزای اصلی و مختلفی می باشد که در صورت خراب شدن هر یک از این قطعات در نحوه عملکرد مادربرد نیز اختلال بوجود می آید.
مادربرد دارای اجزای اصلی زیر می باشد :

• باس (bus) :
به مسیرهایی که باعث عبور اطلاعات می شوند باس گفته می شود همچنین باس یک یا چند قطعه سخت افزاری را به یکدیگر متصل می کند.

• North & South Bridge Chip ( چیپ پل شمالی و جنوبی ) :
چیپ های پل شمالی و جنوبی به صورت دو تراشه ای مجزاء روی برد اصلی نصب می شوند و این چیپ ها مهم ترین بخش مادربرد را تشکیل می دهند همچنین کیفیت مادربرد با توجه به این دو نوع چیپ سنجیده می شود.البته شایان ذکر میباشد که در لپ تاپ های جدیدتر این دو چیپ ادغام شده و فقط یک چیپ بنام چیپ اصلی روی مادربرد وجود دارد.در بعضی از لپ تاپ ها چیپ اصلی با سی پی یو مشترک میباشد.

• سوکت سی پی یو :
سوکت سی پی یو به صورت مستقیم روی مادربرد نصب می گردد.در مدل های جدید به جهت صرفه جویی در انرژی و ظریف تر شدن لپ تاپ سوکت سی پی یو حذف شده و سی پی یو به صورت مستقیم بر روی مادربرد نصب میگردد و بدون تجهیزات قابل تعویض نمیباشد.

• Power Supply Connector (محل اتصال فیش پاور دستگاه) :
این نوع فیش به صورت مستقیم از منبع تغذیه به مادربرد متصل می گردد و در نتیجه باعث تامین برق مورد نیاز مادربرد ، سی پی یو و سایر اجزای متصل به مادربرد می شود.

• BIOS (بایوس) :
بایوس چیپ کوچک و جزء سخت افزارها می باشد و روی برد متصل شده است و اطلاعات مورد نیاز مادربرد روی آن نگهداری می شود و برای نگه داشتن این اطلاعات از باطری بکاپ استفاده می گردد.
این تراشه کوچک در زمان روشن شدن سیستم قطعات را به دقت تست و بررسی می نماید و در صورتی که قطعات دستگاه فاقد ایراد باشند بوقی کوتاه می زند و اگر ایرادی در ساختار قطعات پیدا شود به نسبت همان ایراد بوق خاصی توسط بایوس به صدا در می آید.

تعویض مادربرد لپ تاپ اچ پیتعویض مادربرد لپ تاپ اچ پی

بررسی نشانه های خراب شدن مادربرد لپ تاپ اچ پی
هر یک از خرابی های مادربرد دارای نشانه هایی می باشند که متخصصان ابتدا این نشانه ها را به دقت مورد بررسی قرار می دهند و در صورت نیاز اقدام به تعمیر یا تعویض مادربرد لپ تاپ اچ پی می کنند. خرابی های مادربرد شامل موارد زیر می شوند :
• لپ تاپ از کار می افتد و دیگر روشن نمی شود.
• با فشار دادن کلید power هیچ نوری از ال ای دی های لپ تاپ ساطع نمی شود.
• لپ تاپ قابلیت روشن شدن را دارد ولی تصویری که روی مانیتور نمایش داده می شود ناقص و درهم می باشد.
• لپ تاپ با منبع تغذیه به خوبی کار می کند ولی باطری قادر به شارژ شدن نمی باشد.

نحوه تعویض مادربرد لپ تاپ hp
تعمیر مادربرد به دلیل ساختار ظریفی که دارد کار دشوار و پیچیده ای است به همین دلیل در صورتی خراب شدن مادربرد باید برای تعمیر و تعویض آن باید به نمایندگی مجاز تعمیرات لپ تاپ اچ پی مراجعه کنید. هرگز برای تعویض مادربرد لپ تاپ اچ پی به مراکز نامعتبر مراجعه نکنید زیرا ممکن است تعمیرکار اطلاعات لازم را در این زمینه نداشته باشد و با تعویض نادرست مادربرد برای همیشه سیستم تان از کار بیفتد. برای تعویض مادربرد لپ تاپ hp در نمایندگی مجاز ابتدا دستگاه و مادربرد باید به دقت بررسی شوند و مشکل بوجود آمده نیز به درستی شناسایی شود و در صورتی که امکان تعمیر مادربرد وجود داشته باشد این قطعه باید به دقت و توسط فردی با تجربه تعمیر شود ولی اگر مادربرد قابل تعمیر نباشد باید به تعویض آن پرداخت.
نمایندگی اچ پی سرویس برای تعویض مادربرد از مادربرد اورجینال استفاده می کند بنابراین شما می توانید بدون هیچ نگرانی اقدام به تعویض مادربرد لپ تاپ اچ پی نمایید.

بررسی تعمیرات لپ تاپ اچ پیبررسی تعمیرات لپ تاپ اچ پی

تعویض چیپ اصلی اچ پی
چیپ های اصلی لپ تاپ شامل چیپ شمالی (NB) ، چیپ جنوبی (SB) ، چیپ گرافیک (GPU) و سی پی یو (CPU) می شوند که هر یک از این چیپ ها دارای وظایفی خاص می باشند و در صورت خرابی هر یک از آن ها ممکن است سیستم از کار بیفتد یا در نحوه عملکرد دستگاه اختلال ایجاد شود بنابراین یکی از تخصصی ترین مراحل تعمیر لپ تاپ با برند اچ پی ، تعویض چیپ اصلی اچ پی می باشد که این مرحله حساس و دشوار است بنابراین باید توسط فردی با تجربه و با مهارت کافی انجام شود همچنین در زمان تعویض چیپ داشتن تجهیزات یکی از مهم ترین مسائل می باشد بنابراین اگر چیپ های اصلی دستگاه تان دچار مشکل شده اند بهتر است برای تعویض آن ها از تعمیرکاری متخصص و ماهر کمک بگیرید زیرا در صورتی که چیپ اصلی بدرستی تعویض نشود یا چیپی که جایگزین آن می شود اورجینال نباشد ممکن است آسیب وارد شده به دستگاه چند برابر شود. در ادامه وظایف هر یک از چیپ های اصلی لپ تاپ چ پی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تعویض چیپ اصلی اچ پیتعویض چیپ اصلی اچ پی

1. چیپ شمالی (NB) :
چیپ شمالی (North bridge) در قسمت مرکزی لپ تاپ قرار دارد و وظیفه اصلی آن برقراری ارتباط بین اجزای پرسرعت سیستم می باشد.
2. چیپ جنوبی (SD) :
چیپ جنوبی (South bridge ) از انواع چیپست های اصلی سیستم به شمار می رود و وظیفه این چیپ برقراری ارتباط بین امکانات کند مادربرد می باشد.
3. چیپ گرافیک (GPU) :
چیپ گرافیک وظیفه انجام همه کارهای گرافیکی سیستم را بر عهده دارد و در صورت خراب شدن این چیپ دستگاه به درستی کار نمی کند. چیپ گرافیک در واقع همان کارت گرافیک می باشد که امروزه کارت گرافیک با توجه به گسترش تکنولوژی به چیپ گرافیک تبدیل شده است و دارای ساختاری پیچیده و کم حجم می باشد.
شایان ذکر است که همه لپ تاپ های امروزی به صورت مجزا دارای کارت گرافیک نمی باشند و چیپ گرافیک با چیپ شمالی در یک قسمت از مادربرد به صورت یکجا تعبیه شده اند که خرابی این نوع چیپ ها باعث ایجاد مشکلات زیادی در نحوه عملکرد دستگاه می شود.
4. چیپ سی پی یو (CPU)
سی پی یو به مغز کامپیوتر معروف می باشد به همین دلیل یکی از اصلی ترین چیپ ها به شمار می رود. سی پی یو با وجود اینکه قطعه ای کوچک است دارای وظایف بزرگی می باشد که مهمترین وظیفه این بخش پردازش سیستم می باشد.
سی پی یو اگر دچار مشکل شود در صورتی که قابل تعمیر نباشد می توان آن را تعویض کرد (البته در بعضی از مدل های قدیمی)و با توجه به اینکه سی پی یو جزء قطعات اصلی سیستم به شمار می رود در صورتی که دچار اختلال شود در نحوه عملکرد سیستم نیز مشکلات زیادی به وجود می آید در نتیجه اگر این قطعه لپ تاپ دچار اختلال شده است باید برای تعمیر یا تعویض آن به نمایندگی معتبر تعمیر لپ تاپ های hp مراجعه نمایید تا تعمیر یا تعویض این قطعه توسط فردی متخصص انجام شود.

نحوه تعویض چیپ اصلی اچ پینحوه تعویض چیپ اصلی اچ پی

نتیجه گیری :
به مرور زمان همه لپ تاپ ها دچار مشکلاتی می شوند و اگر شما تمایل دارید لپ تاپ تان مدت زمان بیشتری عمر کند باید به روشی صحیح از آن نگهداری کنید. توجه داشته باشید که در صورت وجود مشکل هر چند کوچک در لپ تاپ اچ پی بهتر است به نمایندگی مجاز تعمیرات لپ تاپ اچ پی در سریع ترین زمان ممکن مراجعه نمایید و بعد از گرفتن مشاوره از کارشناسان ، دستگاه تان را به واحد تعمیر لپ تاپ اچ پی تحویل دهید تا بعد از عیب یابی دقیق دستگاه ، متخصصین آموزش دیده و ماهر به کمک تجهیزات مدرن به تعمیر یا تعویض قطعات معیوبدستگاه شما بپردازند همچنین در همه نمایندگی های مجاز تعمیر لپ تاپ اچ پی نظیر اچ پی سرویس و … دستگاه بعد از تعمیر یا تعویض قطعه به دقت بررسی می گردد و در صورت نداشتن خرابی و گذراندن مرحل تست به کاربر تحویل داده می شود.